> Kutatók éjszakája 2014 > Kockaforgató
 
 
 
 
 
 

Kockaforgató

Előadó:

Takács Bence

Az Óbuda Egyetemen diplomáztam villamosmérnökként, gyakorlatomat 2013 szeptemberében kezdtem meg az egyetem Bejczy Antal iRobottechnikai Központjában, ahol jelenleg is dolgozom. Emellett 2014 szeptemberében elkezdtem az egyetem Neumann János Informatikai karának Mérnök Informatikus Mesterképzését. Villamosmérnöki tanulmányaim során lehetőségem nyílt megismerkedni elektronikai eszközök használatával, tervezésével
és azok programozásával, Informatikai képzés során pedig lehetőségem nyílik megtanulni a számítógépes környezetek használatát is, így egy komplexebb tudásra tudok szert tenni.
Szabad időmben legtöbbet programozással valamint robotok és egyéb elektronikai eszközök tervezésével építésével foglalkozom.

 


Bak Benjamin

1992. június 1-én születtem Budapesten. Pilisvörösváron élek a családommal. Középfokú tanulmányaimat a Bolyai János Fővárosi Gyakorló Műszaki Szakközépiskolában folytattam. A középiskolai éveim végén német nyelvből középfokú nyelvvizsgát szereztem. Jelenleg felsőfokú tanulmányaimat végzem az Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki karán. Itt harmadéves vagyok az Automatika Intézet Robotok és CNC Gépek modulján. Fiatal korom óta érdeklődöm az elektronika iránt, ezért választottam ezt a szakmát. Otthon is szívesen forrasztok, szerelek különböző dolgokat a saját kedvemre. Az egyetemen az „Önálló projekt" című tárgy keretein belül egy GPS-es gépjármű nyomkövetőt és riasztót építek. A tanulás mellet a Magyar Telekom egyik alvállalkozójánál dolgozom Budaörsön. Itt többnyire ISDN modemeket javítok és tesztelek, de minden egyéb szerelést is megcsinálok, amire éppen megkérnek.

 

 


Simon Zoltán

Jelenleg a Kandó Automatizálás szakirányán, Programozható irányítások modulon tanulok. Szeretem a kihívásokat, nyitott vagyok minden területen az új dolgok megismerésére. Több áramkört építettem már, melyek korábban célfeladatokat ellátó integrált áramkörökből épültek fel - többek közt egy hőmérőt, melyet közösen készítettünk Bencével, a bemutatásra kerülő robot építőjével. Később elkezdtem ismerkedni a programozható mikrovezérlőkkel, hardver közeli programozással. Ezen a területen kicsit jobban elmélyedtem, jelenleg is bármilyen probléma megoldására első körben ezt alkalmazom. Egy ilyen mikrovezérlő a lelke a robotnak, ezért is érdekes a működése, miként képes 8 szervó munkáját összehangolni úgy, hogy végeredményként egy kirakott Rubik kockát kapjunk.


 

S_Zoli.jpg

 

 

Az emberek többsége ismeri a magyarok talán egyik legnagyobb találmányát, a Rubik-kockát. Azonban sokkal kevesebb azok száma, aki ki is tudja azt rakni. Az egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki karán Tudományos Diákköri Konferencia (TDK) témában készült egy robot, amely képes ezt megtenni. Mindehhez szükséges a robot, amely forgatja a kockát, valamint egy irányító számítógép. A kirakó robot az idők során sokat fejlődött, kezdetben 6 perc alatt sikerült kiraknia a kockát, majd némi programbeli átalakítás követően ez az idő lecsökkent 4 percre és 120 forgatásra. Jelenleg képes körülbelül 1 perc alatt kirakni és ehhez 15-20 forgatásra van szüksége.

 

 

 

 

 

 

Előadások:

Teljes program

Intranet:

SSID: kando-kut-ej

http://192.168.96.10/

 

Keress a Facebookon is!

 

További Programok

Az Óbudai Egyetem mellettünk lévő Bécsi úti és Doberdó úti épületeiben további programokat találsz.

Nézz körül a központi honlapon!

 
 
 
Kandó Kutatók Éjszakája